Skill Building Activity Finishers

   226
   2020-10-20
   Language Arts Gr. 4
   Batch 2020-5B
    English - 4-T.4

No. of finishers:   

86

Rank Student Name School Status Finished On Score
1
Theo Lorenzo Bustamante Don Bosco College, Canlubang, Calamba City, Laguna
Finisher
10/21/2020 06:45:53 PM 150
2
Zhack Ezzekiel Lerios St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) - Tacloban City, Leyte
Finisher
10/21/2020 06:47:18 PM 150
3
Wynona Samuelle F. Pingoy Philippine Science High School SRC - SOCCSKSARGEN
Finisher
10/21/2020 06:47:19 PM 150
4
Sophie Claire C. Fabrigar Marasbaras Central School - Tacloban City, Leyte
Finisher
10/21/2020 06:47:20 PM 150
5
Mark Christian Mendoza Samar Colleges Inc., Catbalogan
Finisher
10/21/2020 06:47:40 PM 150
6
Adyl Enzo C. Mama Tambo Central School, Iligan City
Finisher
10/21/2020 06:48:11 PM 150
7
Vinz PJ Z. Rayos St. Bridget College - Batangas
Finisher
10/21/2020 06:48:28 PM 150
8
Sabina Louise Agustin Our Living Learning Homeschool
Finisher
10/21/2020 06:48:55 PM 150
9
Uno Miguel S. Revelo Minglanilla Special Science Elementary School, Cebu
Finisher
10/21/2020 06:49:28 PM 150
10
Vince Arthur Tabernero Christian Learning Center - Villaba, Leyte
Finisher
10/21/2020 06:50:35 PM 150
11
Nashlyn May Hernandez Palo 1 Central School
Finisher
10/21/2020 06:50:37 PM 150
12
Kirstin Gilliane T. Escoto Leyte Progressive High School - Tacloban
Finisher
10/21/2020 06:50:39 PM 150
13
Francis Nathan Yu Leyte Progressive High School - Tacloban
Finisher
10/21/2020 06:50:52 PM 150
14
Cayla Maryelle D. Valerio Immaculate Conception Cathedral School - Cubao, Quezon City
Finisher
10/21/2020 06:51:04 PM 150
15
Marcella Q. Layos Santa Rosa Elementary School Central 3 - Santa Rosa, Laguna
Finisher
10/21/2020 06:51:05 PM 150
16
Henreich Jon Jacob B. Coderis Tabaco Northwest Central Elementary School - Tabaco City, Albay
Finisher
10/21/2020 06:51:20 PM 150
17
Venice Marie C. Salubon CIE British School of Tacloban - Tacloban City, Leyte
Finisher
10/21/2020 06:51:26 PM 150
18
Alberly Gabriel P. Bauto Flowerlane Montessori Children's House - Cabanatuan City
Finisher
10/21/2020 06:52:21 PM 150
19
Joms M. Libunao La Union Bright Beginnings Learning Center
Finisher
10/21/2020 06:52:52 PM 150
20
Porsche Cayenne Rico Alangalang 1 Central School
Finisher
10/21/2020 06:53:27 PM 150
21
Cee Gi Ong Sto. Niño SPED Center - Tacloban City
Finisher
10/21/2020 06:53:32 PM 150
22
Vonn Rydel P. Buenviaje Marist School - Marikina
Finisher
10/21/2020 06:53:47 PM 150
23
Jhennah Mae Tubio Dipolog SPED Center
Finisher
10/21/2020 06:54:28 PM 150
24
Jenica Gwyneth F. Galvez Dita Elementary School, Sta. Rosa, Laguna
Finisher
10/21/2020 06:54:57 PM 150
25
Philip Arthur T. Acidre Sto. Niño SPED Center - Tacloban City, Leyte
Finisher
10/21/2020 06:54:58 PM 150
26
Czaniah Brylle Encarnacion Lightbringer Learning Center - Naval, Biliran
Finisher
10/21/2020 06:55:06 PM 150
27
Kyle Gavreel F. Ambe St. Therese Educational Foundation of Tacloban Inc. (STEFTI)
Finisher
10/21/2020 06:55:11 PM 150
28
Leighten Candice Noreese P. Rico Alangalang 1 Central School
Finisher
10/21/2020 06:55:41 PM 150
29
Arielle Cadee Morabe Liceo del Verbo Divino Tacloban (LVD)
Finisher
10/21/2020 06:56:02 PM 150
30
Jesus C. Dalabajan II Palawan State University - Laboratory Elementary School
Finisher
10/21/2020 06:56:03 PM 150
31
Chad Tristan L. Merontos Campokpok Central School - Tabango, Leyte
Finisher
10/21/2020 06:56:07 PM 150
32
Sari Romagnia Wilhelmia A. Monje Sanchez Mira Central Elementary School
Finisher
10/21/2020 06:56:45 PM 150
33
Karlize Brielle A. Enteria Starkid Christian Learning Center, Cagayan Valley
Finisher
10/21/2020 06:56:45 PM 150
34
Rei Christopher Alinsub Sto. Niño SPED Center - Tacloban City, Leyte
Finisher
10/21/2020 06:56:47 PM 150
35
Nathan James D. Conde Sto. Niño SPED Center - Tacloban City, Leyte
Finisher
10/21/2020 06:56:47 PM 150
36
Sehanor A. Abdul City Central School, Cagayan De Oro City
Finisher
10/21/2020 06:57:19 PM 150
37
Kyle Andrew S. Dizon Calamba Institute
Finisher
10/21/2020 06:57:20 PM 150
38
Careylita Bien Therese Badillo St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI)
Finisher
10/21/2020 06:58:06 PM 150
39
Raymund Anagap St. Therese Educational Foundation of Tacloban Inc. (STEFTI)
Finisher
10/21/2020 06:59:53 PM 150
40
Zuriel Maria Gil D. Rosales Kapitan Eddie T. Reyes Integrated School
Finisher
10/21/2020 06:59:53 PM 150
41
Mary Claire H. Degala Sto. Niño SPED Center - Tacloban City
Finisher
10/21/2020 07:00:48 PM 150
42
Nathalie Julia C. Marmita Sto. Nino SPED Center - Tacloban City, Leyte
Finisher
10/21/2020 07:01:07 PM 150
43
Syesha Divine R. Manjeron V&G Memorial dela Cruz School
Finisher
10/21/2020 07:01:12 PM 150
44
Jose Benedicto Espanol MGGSI, Urdaneta City, Pangasinan
Finisher
10/21/2020 07:03:04 PM 150
45
Yuan Rey M. Dela Cruz Holy Spirit Academy of Malolos - Bulacan
Finisher
10/21/2020 07:04:25 PM 150
46
Kurt Andrey R. Onyot City Central School - Cagayan De Oro City
Finisher
10/21/2020 07:04:51 PM 150
47
Ezekiel A. Eleria Victory Christian International School, Pasig City
Finisher
10/21/2020 07:07:26 PM 150
48
Carl Aidon Miles P. Doroja St. Therese Christian Development Center Foundation Inc. (STCDCFI) - Tacloban City, Leyte
Finisher
10/21/2020 07:07:32 PM 150
49
Joeben Dave R. Bastian Saint Catherine's School - Bambang, Nueva Vizcaya
Finisher
10/21/2020 07:09:30 PM 150
50
Chloe Stefanie Ritardo City Central School, Cagayan De Oro City
Finisher
10/21/2020 07:10:30 PM 150
51
Alianna Kirsten Alfaro St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) - Tacloban City, Leyte
Finisher
10/21/2020 07:13:55 PM 150
52
Ahkia Jhyleil F. Balo Leyte Normal University - Tacloban City, Leyte
Finisher
10/21/2020 07:14:25 PM 150
53
Denine Svet Latoja Tacloban Angelicum Learning Center - Tacloban City, Leyte
Finisher
10/21/2020 07:17:34 PM 150
54
Caje Alexneil V. Bragais International British Academy - Imus, Cavite
Finisher
10/21/2020 07:18:24 PM 150
55
Samantha Mikaelah F. Asuncion Assumpta School of Tagum
Finisher
10/21/2020 07:21:31 PM 150
56
Mohammad Salman Basher School for Muliple Intelligences, Marawi City
Finisher
10/21/2020 07:21:50 PM 150
57
Kreon Neighl Magno Aritao Methodist Christian School, Nueva Vizcaya
Finisher
10/21/2020 07:28:55 PM 150
58
Yuno Thaddeus Villegas Tacloban Angelicum Learning Center - Tacloban City, Leyte
Finisher
10/21/2020 07:30:40 PM 150
59
Eljade Vianney J. Sevillano Naval Central School SPED Center - Naval, Biliran
Finisher
10/21/2020 07:31:07 PM 150
60
Rohan Ysah Rohna A. Amairanto Tambo Central School - Iligan City
Finisher
10/21/2020 08:08:52 PM 150
61
Johanna Raye G. Macalalag Bethel International School - Palo, Leyte
Finisher
10/21/2020 08:42:48 PM 150
62
Virgilio Miguel B. Lantajo Tacloban Angelicum Learning Center
Finisher
10/21/2020 08:59:23 PM 150
63
Christine Rean L. Cojetia City Central School, Cagayan De Oro City
Finisher
10/21/2020 09:02:38 PM 150
64
Red Andrie Hugo T. Donato Leyte Normal University - Tacloban City, Leyte
Finisher
10/21/2020 09:51:50 PM 150
65
Vash Jedrick Macaraig Sto. Niño SPED Center - Tacloban City
Finisher
10/21/2020 11:52:25 PM 150
66
Karla Anthonie Gutierrez CIE British School of Tacloban - Tacloban City, Leyte
Finisher
10/22/2020 06:56:47 AM 150
67
Niño Breynard L. Samson Sto. Niño SPED Center - Tacloban City, Leyte
Finisher
10/22/2020 09:41:11 AM 150
68
Josiah Michael Hupp Sabio St. Therese Educational Foundation of Tacloban Inc. (STEFTI) - Tacloban City, Leyte
Finisher
10/22/2020 05:04:55 PM 150
69
John Christian H. Guevarra Claro M. Recto Memorial Central School - Tiaong, Quezon
Finisher
10/22/2020 05:05:40 PM 150
70
Aaron A. Elicanal Philippine Science Highschool - EVC
Finisher
10/22/2020 05:07:12 PM 150
71
Daphne Nicole B. Palayen City Central School, Cagayan De Oro City
Finisher
10/22/2020 05:07:44 PM 150
72
Vanna Luim G. Bertolano Sto. Niño SPED Center, Tacloban City
Finisher
10/22/2020 05:27:14 PM 150
73
Neil Jun Trujillo University of Negros Occidental Recoletos, Bacolod City
Finisher
10/22/2020 06:19:30 PM 150
74
Maria Julia Abigale R. Altares City Central School, Cagayan De Oro City
Finisher
10/22/2020 06:19:56 PM 150
75
Yanna Marie Victoria Argenio Catarman SPED Center
Finisher
10/22/2020 06:32:45 PM 150
76
Alejandro Amare M. Cunanan Manuel A Roxas High School, Paco, Manila
Finisher
10/22/2020 06:35:24 PM 150
77
Antonio Markus B. Nazareno Saint Teresa School of Valladolid, Inc., Calape, Bohol
Finisher
10/22/2020 06:49:04 PM 150
78
Creiz Jotham H. Lepardo City Central School, Cagayan De Oro City
Finisher
10/22/2020 06:59:37 PM 150
79
Leigh Hans C. Dalut Minglanilla Special Science Elementary School - Cebu
Finisher
10/22/2020 07:01:21 PM 150
80
Nicolas Elijah L. Franco Falcon School Quezon City
Finisher
10/22/2020 10:09:21 PM 150
81
Rainne Shannelle R. Lived Sinait West Central School (Special Science Class) - Ilocos Sur
Finisher
10/23/2020 06:59:07 PM 150
82
Hyxx Thursha Nove L. Blones Jaro I Central School
Finisher
10/23/2020 08:35:52 PM 150
83
Chloe Kaitlyn Y. Tan Burauen School - Burauen, Leyte
Finisher
10/23/2020 10:06:42 PM 150
84
Sophia Denise G. Franco Eugenio S. Daza Pilot Elementary School
Finisher
10/27/2020 06:40:00 PM 150
85
Joaquina Edcille S. Canals Metro Lucena Integrated Learning Center
Finisher
11/05/2020 07:24:36 PM 150
86
Lourd Alain Obero St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) - Tacloban City, Leyte
Finisher
11/14/2020 01:00:31 PM 150
error: Content is protected !!