Congratulations awardees!  Trophies, medals and certificates are ready for pickup or mailing. Just chat us how you want to get your awards.

Legend:
R1 Round 1 BM Best in Math BA Best in Abstract Reasoning
R2 Round 2 BE Best in English
TS Top Scorer BS Best in Science

Batch Rnk Name School Award G S B T Cert
2020-4A IXL R1 39 Aaron Libranda Integreated Jubilation Montessori Center of Biñan – Laguna Silver 1
2020-4A IXL R2 48 Aaron Libranda Integreated Jubilation Montessori Center of Biñan – Laguna Bronze 1
2020-2A IXL R1 28 Adam Rene Tagaytay Palo I Central School Silver 1
2020-2A IXL R2 31 Adam Rene Tagaytay Palo I Central School Bronze 1
2020-3A IXL R1 38 Adam Rene Tagaytay Palo I Central School Silver 1
2020-3A IXL R2 42 Adam Rene Tagaytay Palo I Central School Bronze 1
2020-4A IXL R1 54 Adam Rene Tagaytay Palo I Central School Bronze 1
2020-1A IXL 10 Adwinsur Novem Gempeson Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-1A TS 16 Adwinsur Novem Gempeson Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Certificate 1
2020-2A IXL R1 33 Adwinsur Novem Gempeson Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Silver 1
2020-2A IXL R2 38 Adwinsur Novem Gempeson Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-2A TS 14 Adwinsur Novem Gempeson Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Certificate 1
2020-3A IXL R1 76 Adwinsur Novem Gempeson Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-3A IXL R2 52 Adwinsur Novem Gempeson Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-3A TS 33 Adwinsur Novem Gempeson Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Certificate 1
2020-4A IXL R1 21 Adyl Enzo C. Mama Tambo Central School, Iligan City Gold 1
2020-4A IXL R2 19 Adyl Enzo C. Mama Tambo Central School, Iligan City Gold 1
2020-4A TS 50 Adyl Enzo C. Mama Tambo Central School, Iligan City Certificate 1
2020-3A IXL R1 73 Aemielle Georraine S. Soledad Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-3A IXL R2 51 Aemielle Georraine S. Soledad Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-4A IXL R1 29 Aemielle Georraine S. Soledad Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Gold 1
2020-4A IXL R2 32 Aemielle Georraine S. Soledad Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Silver 1
2020-4A TS 53 Aemielle Georraine S. Soledad Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Certificate 1
2020-1B TS 15 Ahkia Jhyleil F. Balo Leyte Normal University Certificate 1
2020-3A IXL R1 71 Aiden Pastelero St. Scholastica College – Tacloban City Bronze 1
2020-4A IXL R1 12 Aishley Jeane J. Berdin Victorias Elementary School 2x Gold 2
2020-4A IXL R2 22 Aishley Jeane J. Berdin Victorias Elementary School Gold 1
2020-2A IXL R1 35 Al Florenz G. Diloy Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-3A IXL R1 57 Al Florenz G. Diloy Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-3A IXL R2 56 Al Florenz G. Diloy Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-3A IXL R1 56 Alex Adrian Patano Sacred Heart School – Tacloban City Bronze 1
2020-3A TS 38 Alex Adrian Patano Sacred Heart School – Tacloban City Certificate 1
2020-4A IXL R1 72 Alexa Jaci L. Bataan Bethany School, Iloilo Bronze 1
2020-2A IXL R1 52 Alexa Mae Lucaban Pagsulhugon Central School Bronze 1
2020-2A IXL R2 43 Alexa Mae Lucaban Pagsulhugon Central School Bronze 1
2020-3A IXL R1 16 Alianna Kirsten Alfaro St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) 2x Gold 2
2020-3A IXL R2 14 Alianna Kirsten Alfaro St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Gold 1
2020-4A IXL R1 26 Alianna Kirsten Alfaro St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Gold 1
2020-4A IXL R2 49 Alianna Kirsten Alfaro St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Bronze 1
2020-2A IXL R1 29 Aliyah Lovelle E. Agang Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Silver 1
2020-2A IXL R2 52 Aliyah Lovelle E. Agang Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-3A IXL R1 30 Aliyah Lovelle E. Agang Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Gold 1
2020-4A IXL R1 45 Aliyah Lovelle E. Agang Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Silver 1
2020-4A IXL R2 29 Aliyah Lovelle E. Agang Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Gold 1
2020-1A IXL 14 Allyssa Janice Capoquian Bethel International School – Tacloban Bronze 1
2020-1A TS 5 Allyssa Janice Capoquian Bethel International School – Tacloban Certificate 1
2020-3A IXL R1 77 Althea N. Rodrigo Jaro 1 Central School Bronze 1
2020-4A IXL R1 75 Althea N. Rodrigo Jaro 1 Central School Bronze 1
2020-1A TS 10 Amalia Christina Bonavitacola Bethel International School – Tacloban Certificate 1
2020-2A IXL R1 46 Amalia Christina Bonavitacola Bethel International School – Tacloban Bronze 1
2020-2A IXL R2 37 Amalia Christina Bonavitacola Bethel International School – Tacloban Bronze 1
2020-3A IXL R1 75 Amalia Christina Bonavitacola Bethel International School – Tacloban Bronze 1
2020-2A IXL R1 51 Andrei Villegas St. Therese Christian Development Center Foundation Inc. (STCDCFI) Bronze 1
2020-3A IXL R2 50 Andrei Villegas St. Therese Christian Development Center Foundation Inc. (STCDCFI) Bronze 1
2020-4A IXL R1 69 Andrei Villegas St. Therese Christian Development Center Foundation Inc. (STCDCFI) Bronze 1
2020-3A IXL R1 14 Angeli Paula Igot PHCCI Academy 2x Gold 2
2020-3A IXL R2 6 Angeli Paula Igot PHCCI Academy 3x Gold 3
2020-3A TS 26 Angeli Paula Igot PHCCI Academy Certificate 1
2020-4A TS 45 Anika Lhian T. Escandor Las Piñas Montessori School Certificate 1
2020-1A IXL 9 Ann Nicole P. Paca-anas Las Piñas Montessori School Bronze 1
2020-1A TS 15 Ann Nicole P. Paca-anas Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Certificate 1
2020-2A IXL R1 27 Ann Nicole P. Paca-anas Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Silver 1
2020-2A IXL R2 34 Ann Nicole P. Paca-anas Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-3A IXL R1 65 Ann Nicole P. Paca-anas Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-4A IXL R1 37 Ann Nicole P. Paca-anas Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Silver 1
2020-4A IXL R2 37 Ann Nicole P. Paca-anas Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-1B TS 18 Anthea D. Esnardo CIE British School of Tacloban Certificate 1
2020-2A IXL R1 69 Anthea D. Esnardo CIE British School of Tacloban Bronze 1
2020-4A IXL R1 67 Arian Jane R. Bico Romualdez Elementary School – Dulag. Leyte Bronze 1
2020-2A IXL R1 10 Arianne R. Enderez Sto. Niño SPED Center – Tacloban City 2x Gold 2
2020-2A IXL R2 15 Arianne R. Enderez Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Gold 1
2020-3A IXL R1 15 Arianne R. Enderez Sto. Niño SPED Center – Tacloban City 2x Gold 2
2020-2A IXL R1 58 Arielle Cadee Morabe Liceo del Verbo Divino Tacloban (LVD) Bronze 1
2020-2A TS 26 Arielle Cadee Morabe Liceo del Verbo Divino Tacloban (LVD) Certificate 1
2020-3A IXL R1 49 Ashley Jazmine Nunez St. Mary’s College of Catbalogan Bronze 1
2020-3A IXL R2 55 Ashley Jazmine Nunez St. Mary’s College of Catbalogan Bronze 1
2020-4A IXL R1 19 Ashley Jazmine Nunez St. Mary’s College of Catbalogan 2x Gold 2
2020-4A IXL R2 47 Ashley Jazmine Nunez St. Mary’s College of Catbalogan Bronze 1
2020-2A IXL R1 24 Ashley Moirah Delamida St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Silver 1
2020-2A IXL R2 30 Ashley Moirah Delamida St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Bronze 1
2020-3A IXL R1 31 Ashley Moirah Delamida St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Silver 1
2020-1A TS 20 Ava Sophia Labine Tacloban Angelicum Learning Center Certificate 1
2020-3A IXL R1 47 Beatrice Nicole B. Lucero Matag-ob National High School Bronze 1
2020-3A TS 23 Beatrice Nicole B. Lucero Matag-ob National High School Certificate 1
2020-4A TS 33 Beatrice Nicole B. Lucero Matag-ob National High School Certificate 1
2020-2A IXL R2 19 Brave Xian G. Aures Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Silver 1
2020-4A IXL R1 27 Briahna Gliestel Dakay Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Gold 1
2020-4A IXL R2 10 Briahna Gliestel Dakay Sto. Niño SPED Center – Tacloban City 3x Gold 3
2020-4A IXL R1 74 Cailey Allison S. Enteria Mother Barbara Micarelli School Bronze 1
2020-4A IXL R1 38 Camaeron Zelene O. Rubis Gracewoods Academy , Doña Andrea Village, Ortigas Extension, Pasig City Silver 1
2020-2A IXL R1 26 Carl Aidon Miles P. Doroja St. Therese Christian Development Center Foundation Inc. (STCDCFI) Silver 1
2020-2A IXL R2 47 Carl Aidon Miles P. Doroja St. Therese Christian Development Center Foundation Inc. (STCDCFI) Bronze 1
2020-3A IXL R1 24 Carl Aidon Miles P. Doroja St. Therese Christian Development Center Foundation Inc. (STCDCFI) Gold 1
2020-4A IXL R1 64 Carl Aidon Miles P. Doroja St. Therese Christian Development Center Foundation Inc. (STCDCFI) Bronze 1
2020-4A TS 52 Carl Aidon Miles P. Doroja St. Therese Christian Development Center Foundation Inc. (STCDCFI) Certificate 1
2020-4A IXL R1 30 Carlos Norman A. Sabado Mother Special School System, Inc., Bayambang-Pangasinan Gold 1
2020-4A IXL R2 33 Carlos Norman A. Sabado Mother Special School System, Inc., Bayambang-Pangasinan Silver 1
2020-4A TS 34 Carlos Norman A. Sabado Mother Special School System, Inc., Bayambang-Pangasinan Certificate 1
2020-3A IXL R1 1 Cee Gi Ong Sto. Niño SPED Center – Tacloban City 3x Gold + Trophy 3 1
2020-3A IXL R2 1 Cee Gi Ong Sto. Niño SPED Center – Tacloban City 3x Gold + Trophy 3 1
2020-3A TS 37 Cee Gi Ong Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Certificate 1
2020-4A IXL R1 1 Cee Gi Ong Sto. Niño SPED Center – Tacloban City 3x Gold + Trophy 3 1
2020-4A IXL R2 2 Cee Gi Ong Sto. Niño SPED Center – Tacloban City 3x Gold + Trophy 3 1
2020-4A TS 24 Cee Gi Ong Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Certificate 1
2020-2A IXL R1 5 Chad Tristan L. Merontos Campokpok Central School – Tabango, Leyte 2x Gold 2
2020-2A IXL R2 17 Chad Tristan L. Merontos Campokpok Central School – Tabango, Leyte Silver 1
2020-2A TS 5 Chad Tristan L. Merontos Campokpok Central School – Tabango, Leyte Gold 1
2020-3A IXL R1 43 Chad Tristan L. Merontos Campokpok Central School – Tabango, Leyte Bronze 1
2020-3A TS 14 Chad Tristan L. Merontos Campokpok Central School – Tabango, Leyte Certificate 1
2020-4A IXL R1 44 Chad Tristan L. Merontos Campokpok Central School – Tabango, Leyte Silver 1
2020-4A TS 20 Chad Tristan L. Merontos Campokpok Central School – Tabango, Leyte Certificate 1
2020-1A IXL 11 Charrie Jhaye P. Cabilitasan Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-1A TS 13 Charrie Jhaye P. Cabilitasan Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Certificate 1
2020-2A IXL R1 57 Charrie Jhaye P. Cabilitasan Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-2A IXL R2 36 Charrie Jhaye P. Cabilitasan Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-3A IXL R1 40 Charrie Jhaye P. Cabilitasan Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Silver 1
2020-3A IXL R2 30 Charrie Jhaye P. Cabilitasan Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Silver 1
2020-4A IXL R2 9 Charrie Jhaye P. Cabilitasan Sto. Niño SPED Center – Tacloban City 3x Gold 3
2020-1A IXL 15 Chloe Lois T. Montejo Bethel International School – Tacloban Bronze 1
2020-1A TS 6 Chloe Lois T. Montejo Bethel International School – Tacloban Certificate 1
2020-2A IXL R1 41 Chloe Lois T. Montejo Bethel International School – Tacloban Bronze 1
2020-3A IXL R1 46 Chloe Lois T. Montejo Bethel International School – Tacloban Bronze 1
2020-3A IXL R2 33 Chloe Lois T. Montejo Bethel International School – Tacloban Bronze 1
2020-2A IXL R1 49 Chloe Trixia Abaloyan St. Therese Christian Development Center Foundation Inc. (STCDCFI) – Tacloban City Bronze 1
2020-2A IXL R2 53 Chloe Trixia Abaloyan St. Therese Christian Development Center Foundation Inc. (STCDCFI) – Tacloban City Bronze 1
2020-2A IXL R1 60 Christalaine Aniano Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-1B TS 11 Christine Joy Mutthan Bethel International School – Tacloban Certificate 1
2020-2A IXL R1 63 Christine Joy Mutthan Bethel International School – Tacloban Bronze 1
2020-2A IXL R2 48 Christine Joy Mutthan Bethel International School – Tacloban Bronze 1
2020-2A TS 23 Christine Joy Mutthan Bethel International School – Tacloban Certificate 1
2020-3A IXL R1 26 Christine Joy Mutthan Bethel International School – Tacloban Gold 1
2020-3A IXL R2 27 Christine Joy Mutthan Bethel International School – Tacloban Silver 1
2020-3A TS 29 Christine Joy Mutthan Bethel International School – Tacloban Certificate 1
2020-1A IXL 1 Clara Isabel S. Canta Aram Learning Center – Tacloban City Gold + Trophy 1 1
2020-1A TS 2 Clara Isabel S. Canta Aram Learning Center – Tacloban City Certificate 1
2020-2A IXL R1 48 Clara Isabel S. Canta Aram Learning Center – Tacloban City Bronze 1
2020-2A IXL R2 24 Clara Isabel S. Canta Aram Learning Center – Tacloban City Silver 1
2020-2A TS 6 Clara Isabel S. Canta Aram Learning Center – Tacloban City Gold 1
2020-3A IXL R1 29 Clara Isabel S. Canta Aram Learning Center – Tacloban City Gold 1
2020-3A TS 6 Clara Isabel S. Canta Aram Learning Center – Tacloban City Gold 1
2020-4A BE 1 Clara Isabel S. Canta Aram Learning Center – Tacloban City Certificate 1
2020-4A IXL R1 50 Clara Isabel S. Canta Aram Learning Center – Tacloban City Bronze 1
2020-4A TS 8 Clara Isabel S. Canta Aram Learning Center – Tacloban City Gold 1
2020-4A IXL R2 42 Cyrheen Adriane Lat St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Bronze 1
2020-4A IXL R1 66 Czareen Althea Y. Lopez Ace Bloomers Academy Bronze 1
2020-2A IXL R1 50 Daniel Uy Leyte Normal University Bronze 1
2020-2A IXL R2 29 Daniel Uy Leyte Normal University Bronze 1
2020-2A TS 12 Daniel Uy Leyte Normal University Certificate 1
2020-3A IXL R1 28 Daniel Uy Leyte Normal University Gold 1
2020-3A IXL R2 17 Daniel Uy Leyte Normal University Gold 1
2020-3A TS 17 Daniel Uy Leyte Normal University Certificate 1
2020-4A IXL R1 60 Daniel Uy Leyte Normal University Bronze 1
2020-1B IXL 6 Danielle Bryn J. Anos Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-1B TS 3 Danielle Bryn J. Anos Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Certificate 1
2020-1A TS 21 Denine Svet Latoja Tacloban Angelicum Learning Center Certificate 1
2020-3A IXL R1 3 Desiree Claire Asoque Tinag’an Elementary School 3x Gold + Trophy 3 1
2020-3A IXL R2 10 Desiree Claire Asoque Tinag’an Elementary School 2x Gold 2
2020-4A IXL R1 17 Desiree Claire Asoque Tinag’an Elementary School 2x Gold 2
2020-4A IXL R2 7 Desiree Claire Asoque Tinag’an Elementary School 3x Gold 3
2020-4A TS 30 Desiree Claire Asoque Tinag’an Elementary School Certificate 1
2020-1A TS 12 Dhanielle Marie S. Guino-o Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Certificate 1
2020-2A IXL R2 41 Dhanielle Marie S. Guino-o Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-3A IXL R1 50 Dhanielle Marie S. Guino-o Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-4A IXL R1 35 Dhanielle Marie S. Guino-o Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Silver 1
2020-4A IXL R2 35 Dhanielle Marie S. Guino-o Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Silver 1
2020-4A TS 43 Dhanielle Marie S. Guino-o Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Certificate 1
2020-2A IXL R1 13 Earl Tristan A. Canlas Christ the King College – Calbayog Gold 1
2020-2A IXL R2 22 Earl Tristan A. Canlas Christ the King College – Calbayog Silver 1
2020-3A IXL R1 20 Earl Tristan A. Canlas Christ the King College – Calbayog Gold 1
2020-3A IXL R2 25 Earl Tristan A. Canlas Christ the King College – Calbayog Silver 1
2020-3A TS 34 Earl Tristan A. Canlas Christ the King College – Calbayog Certificate 1
2020-4A IXL R1 77 Earlwine Paredes Dasmarinas 2 Central School Bronze 1
2020-2A IXL R1 43 Eli Tejano Eugenio S. Daza Pilot Elementary School – Borongan Bronze 1
2020-2A IXL R2 26 Eli Tejano Eugenio S. Daza Pilot Elementary School – Borongan Bronze 1
2020-1B IXL 8 Eliejah Lirom Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-1B TS 17 Eliejah Lirom Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Certificate 1
2020-2A IXL R1 39 Eliejah Lirom Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-2A IXL R2 16 Eliejah Lirom Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Gold 1
2020-3A IXL R1 33 Eliejah Lirom Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Silver 1
2020-3A IXL R2 47 Eliejah Lirom Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-4A TS 51 Elisha Elynn N. Carcellar San Julian Elementary School Certificate 1
2020-4A IXL R1 59 Eric Angelo S. Satorre Atimonan Central Elementary School (ACES) Bronze 1
2020-4A IXL R2 23 Eric Angelo S. Satorre Atimonan Central Elementary School (ACES) Gold 1
2020-4A TS 29 Eric Angelo S. Satorre Atimonan Central Elementary School (ACES) Certificate 1
2020-3A IXL R1 62 Eunice Nicole Uyvico St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Bronze 1
2020-1B TS 6 Eyessa Yaryn B. Jintalan Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Certificate 1
2020-2A IXL R1 2 Eyessa Yaryn B. Jintalan Sto. Niño SPED Center – Tacloban City 3x Gold + Trophy 3 1
2020-2A IXL R2 10 Eyessa Yaryn B. Jintalan Sto. Niño SPED Center – Tacloban City 2x Gold 2
2020-2A TS 21 Eyessa Yaryn B. Jintalan Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Certificate 1
2020-3A IXL R1 10 Eyessa Yaryn B. Jintalan Sto. Niño SPED Center – Tacloban City 3x Gold 3
2020-3A IXL R2 11 Eyessa Yaryn B. Jintalan Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Gold 1
2020-3A TS 28 Eyessa Yaryn B. Jintalan Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Certificate 1
2020-4A IXL R1 9 Eyessa Yaryn B. Jintalan Sto. Niño SPED Center – Tacloban City 3x Gold 3
2020-4A IXL R2 8 Eyessa Yaryn B. Jintalan Sto. Niño SPED Center – Tacloban City 3x Gold 3
2020-4A TS 22 Eyessa Yaryn B. Jintalan Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Certificate 1
2020-3A IXL R1 22 Francis Nathan Yu Leyte Progressive High School Gold 1
2020-3A IXL R2 32 Francis Nathan Yu Leyte Progressive High School Bronze 1
2020-3A TS 19 Francis Nathan Yu Leyte Progressive High School Certificate 1
2020-1A IXL 5 Gabriella Catalina T. Ramos Aram Learning Center – Tacloban City Silver 1
2020-1A TS 11 Gabriella Catalina T. Ramos Aram Learning Center – Tacloban City Certificate 1
2020-2A IXL R1 70 Gabriella Catalina T. Ramos Aram Learning Center – Tacloban City Bronze 1
2020-2A IXL R2 44 Gabriella Catalina T. Ramos Aram Learning Center – Tacloban City Bronze 1
2020-3A IXL R1 72 Gabriella Catalina T. Ramos Aram Learning Center – Tacloban City Bronze 1
2020-3A IXL R2 43 Gabriella Catalina T. Ramos Aram Learning Center – Tacloban City Bronze 1
2020-3A TS 35 Gabriella Catalina T. Ramos Aram Learning Center – Tacloban City Certificate 1
2020-4A TS 43 Gabriella Catalina T. Ramos Aram Learning Center – Tacloban City Certificate 1
2020-3A TS 21 Gabrielle Anne Lim St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Certificate 1
2020-4A TS 31 Gabrielle Anne Lim St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Certificate 1
2020-4A TS 44 Gabrielle Marie Sebeldia Pasig Catholic College Certificate 1
2020-4A IXL R2 51 German Storm T. Alindogan Bagacay Elementary School – Tacloban City Bronze 1
2020-4A TS 36 German Storm T. Alindogan Bagacay Elementary School – Tacloban City Certificate 1
2020-4A IXL R1 16 Gilbert Noah A. Siachua St. Mary’s College of Catbalogan 2x Gold 2
2020-4A IXL R2 27 Gilbert Noah A. Siachua St. Mary’s College of Catbalogan Gold 1
2020-4A TS 16 Gilbert Noah A. Siachua St. Mary’s College of Catbalogan Certificate 1
2020-2A IXL R2 50 Grace Joy Carumba Leyte Progressive High School Bronze 1
2020-3A IXL R1 53 Grace Joy Carumba Leyte Progressive High School Bronze 1
2020-3A IXL R2 40 Grace Joy Carumba Leyte Progressive High School Bronze 1
2020-3A TS 25 Grace Joy Carumba Leyte Progressive High School Certificate 1
2020-4A TS 27 Grace Joy Carumba Leyte Progressive High School Certificate 1
2020-1A IXL 13 Grandeur Marcus T. Ramos Aram Learning Center – Tacloban City Bronze 1
2020-2A IXL R1 55 Grandeur Marcus T. Ramos Aram Learning Center – Tacloban City Bronze 1
2020-2A IXL R2 46 Grandeur Marcus T. Ramos Aram Learning Center – Tacloban City Bronze 1
2020-1B IXL 2 Hanna Marchella Togonon Tacloban Angelicum Learning Center Bronze 1
2020-1B TS 4 Hanna Marchella Togonon Tacloban Angelicum Learning Center Certificate 1
2020-3A IXL R1 58 Hanna Marchella Togonon Tacloban Angelicum Learning Center Bronze 1
2020-4A IXL R1 41 Hanna Marchella Togonon Tacloban Angelicum Learning Center Silver 1
2020-1B IXL 7 Harachel Gio Bethel International School – Tacloban Bronze 1
2020-1A TS 19 Isha Gwen L. Young Tacloban Angelicum Learning Center Certificate 1
2020-2A IXL R1 56 Isha Gwen L. Young Tacloban Angelicum Learning Center Bronze 1
2020-2A IXL R1 20 Jacob Matthan B. Santos Burauen School Gold 1
2020-2A IXL R2 11 Jacob Matthan B. Santos Burauen School Gold 1
2020-2A TS 22 Jacob Matthan B. Santos Burauen School Certificate 1
2020-3A IXL R1 17 Jacob Matthan B. Santos Burauen School 2x Gold 2
2020-3A IXL R2 20 Jacob Matthan B. Santos Burauen School Gold 1
2020-3A TS 24 Jacob Matthan B. Santos Burauen School Certificate 1
2020-4A IXL R1 40 Jacob Matthan B. Santos Burauen School Silver 1
2020-4A IXL R2 46 Jacob Matthan B. Santos Burauen School Bronze 1
2020-1A IXL 8 Jamie Mikhaila T. Valida Gabaldon Central School – Abuyog Bronze 1
2020-1A TS 1 Jamie Mikhaila T. Valida Gabaldon Central School – Abuyog Gold 1
2020-2A IXL R1 22 Jamie Mikhaila T. Valida Gabaldon Central School – Abuyog Gold 1
2020-2A IXL R2 33 Jamie Mikhaila T. Valida Gabaldon Central School – Abuyog Bronze 1
2020-2A TS 2 Jamie Mikhaila T. Valida Gabaldon Central School – Abuyog Gold 1
2020-3A IXL R1 66 Jamie Mikhaila T. Valida Gabaldon Central School – Abuyog Bronze 1
2020-3A IXL R2 24 Jamie Mikhaila T. Valida Gabaldon Central School – Abuyog Silver 1
2020-3A TS 4 Jamie Mikhaila T. Valida Gabaldon Central School – Abuyog Gold 1
2020-4A BA 3 Jamie Mikhaila T. Valida Gabaldon Central School – Abuyog Certificate 1
2020-4A IXL R1 68 Jamie Mikhaila T. Valida Gabaldon Central School – Abuyog Bronze 1
2020-4A TS 5 Jamie Mikhaila T. Valida Gabaldon Central School – Abuyog Gold 1
2020-4A IXL R1 71 Jansen Miel R. Manaoat St. Mary’s College of Baliuag Bronze 1
2020-2A IXL R1 42 Jasmine A. Fernandez Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-2A IXL R2 35 Jasmine A. Fernandez Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-3A IXL R1 64 Jasmine A. Fernandez Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-3A IXL R1 70 Jeanelle Ricci D. Campo Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-2A IXL R1 6 Jeff Tristan T. Dapuran Liceo del Verbo Divino Tacloban (LVD) 2x Gold 2
2020-2A IXL R2 6 Jeff Tristan T. Dapuran Liceo del Verbo Divino Tacloban (LVD) 2x Gold 2
2020-3A IXL R1 13 Jeff Tristan T. Dapuran Liceo del Verbo Divino Tacloban (LVD) 2x Gold 2
2020-3A IXL R2 21 Jeff Tristan T. Dapuran Liceo del Verbo Divino Tacloban (LVD) Silver 1
2020-4A IXL R1 32 Jeff Tristan T. Dapuran Liceo del Verbo Divino Tacloban (LVD) Silver 1
2020-4A IXL R2 55 Jeff Tristan T. Dapuran Liceo del Verbo Divino Tacloban (LVD) Bronze 1
2020-4A IXL R1 48 Jeremiah Seann V. Serrano Sto. Nino SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-2A IXL R1 8 Jewel Alexia Irasga Can-avid Central Elem. School 2x Gold 2
2020-2A IXL R2 13 Jewel Alexia Irasga Can-avid Central Elem. School Gold 1
2020-2A TS 1 Jewel Alexia Irasga Can-avid Central Elem. School Gold 1
2020-3A IXL R1 9 Jewel Alexia Irasga Can-avid Central Elem. School 3x Gold 3
2020-3A IXL R2 13 Jewel Alexia Irasga Can-avid Central Elem. School Gold 1
2020-3A TS 1 Jewel Alexia Irasga Can-avid Central Elem. School Gold 1
2020-4A BA 2 Jewel Alexia Irasga Can-avid Central Elem. School Certificate 1
2020-4A BE 2 Jewel Alexia Irasga Can-avid Central Elem. School Certificate 1
2020-4A BM 1 Jewel Alexia Irasga Can-avid Central Elem. School Certificate 1
2020-4A BS 3 Jewel Alexia Irasga Can-avid Central Elem. School Certificate 1
2020-4A IXL R1 20 Jewel Alexia Irasga Can-avid Central Elem. School Gold 1
2020-4A IXL R2 18 Jewel Alexia Irasga Can-avid Central Elem. School Gold 1
2020-4A TS 1 Jewel Alexia Irasga Can-avid Central Elem. School Gold 1
2020-4A BS 2 Jhennah Mae Tubio Dipolog SPED Center Certificate 1
2020-4A IXL R1 36 Jhennah Mae Tubio Dipolog SPED Center Silver 1
2020-4A IXL R2 56 Jhennah Mae Tubio Dipolog SPED Center Bronze 1
2020-4A TS 26 Jhennah Mae Tubio Dipolog SPED Center Certificate 1
2020-1B IXL 9 Jian Dave J. Jabines CIE British School of Tacloban Bronze 1
2020-1B TS 7 Jian Dave J. Jabines CIE British School of Tacloban Certificate 1
2020-2A IXL R1 64 Jian Dave J. Jabines CIE British School of Tacloban Bronze 1
2020-4A IXL R1 24 Jirah L. Bato Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Gold 1
2020-4A IXL R2 14 Jirah L. Bato Sto. Niño SPED Center – Tacloban City 2x Gold 2
2020-4A TS 15 Jirah L. Bato Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Certificate 1
2020-4A IXL R1 70 Johanna Mae C. Cabrera San Beda University – Rizal Bronze 1
2020-2A IXL R1 4 John Emmanuel Cañamaque ICAB Burauen 3x Gold 3
2020-2A IXL R2 5 John Emmanuel Cañamaque ICAB Burauen 2x Gold 2
2020-2A TS 17 John Emmanuel Cañamaque ICAB Burauen Certificate 1
2020-2A IXL R1 37 John Hubert G. Villasoto Sto. Nino SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-2A IXL R2 40 John Hubert G. Villasoto Sto. Nino SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-2A TS 24 John Hubert G. Villasoto Sto. Nino SPED Center – Tacloban City Certificate 1
2020-4A IXL R1 55 John Hubert G. Villasoto Sto. Nino SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-4A TS 7 John Hubert G. Villasoto Sto. Nino SPED Center – Tacloban City Gold 1
2020-4A IXL R2 31 John Maynard Ramirez Sto. Nino SPED Center – Tacloban City Silver 1
2020-4A TS 17 John Michael Delos Santos Claret School of Quezon City Certificate 1
2020-4A TS 28 Joms M. Libunao La Union Bright Beginnings Learning Center Certificate 1
2020-4A IXL R1 61 Joselle Kirsti Marie E. Tiu Eugenio S. Daza Pilot Elementary School – Borongan Bronze 1
2020-4A IXL R2 50 Joselle Kirsti Marie E. Tiu Eugenio S. Daza Pilot Elementary School – Borongan Bronze 1
2020-2A IXL R1 19 Joseph Marl S. Parilla Burauen School Gold 1
2020-2A IXL R2 14 Joseph Marl S. Parilla Burauen School Gold 1
2020-2A TS 18 Joseph Marl S. Parilla Burauen School Certificate 1
2020-3A IXL R1 11 Joseph Marl S. Parilla Burauen School 3x Gold 3
2020-3A IXL R2 8 Joseph Marl S. Parilla Burauen School 2x Gold 2
2020-3A TS 16 Joseph Marl S. Parilla Burauen School Certificate 1
2020-4A IXL R1 18 Joseph Marl S. Parilla Burauen School 2x Gold 2
2020-4A IXL R2 41 Joseph Marl S. Parilla Burauen School Bronze 1
2020-3A IXL R1 67 Josh Berhyn Toscano San Jose Central School -Tacloban Bronze 1
2020-3A IXL R2 38 Josh Berhyn Toscano San Jose Central School -Tacloban Bronze 1
2020-3A TS 31 Josh Berhyn Toscano San Jose Central School -Tacloban Certificate 1
2020-4A TS 40 Jovencio James Bereber Jr. PMRMIS – SPED Center Roxas City Certificate 1
2020-2A IXL R1 44 Joxyne S. Gravoso Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-3A IXL R2 57 Joxyne S. Gravoso Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-3A IXL R1 74 Kaira Cassandra Abiertas Catbalogan 1 SPED Center Bronze 1
2020-2A IXL R1 15 Kairah Yiesha-Li J. Jacobe Cassidy Central School – Carigara Gold 1
2020-2A TS 11 Kairah Yiesha-Li J. Jacobe Cassidy Central School – Carigara Certificate 1
2020-3A IXL R1 37 Kairah Yiesha-Li J. Jacobe Cassidy Central School – Carigara Silver 1
2020-3A IXL R2 44 Kairah Yiesha-Li J. Jacobe Cassidy Central School – Carigara Bronze 1
2020-3A TS 15 Kairah Yiesha-Li J. Jacobe Cassidy Central School – Carigara Certificate 1
2020-4A IXL R1 52 Kairah Yiesha-Li J. Jacobe Cassidy Central School – Carigara Bronze 1
2020-4A TS 14 Kairah Yiesha-Li J. Jacobe Cassidy Central School – Carigara Certificate 1
2020-1B IXL 1 Karla Anthonie Gutierrez CIE British School of Tacloban Gold + Trophy 1 1
2020-1B TS 10 Karla Anthonie Gutierrez CIE British School of Tacloban Certificate 1
2020-2A IXL R1 34 Karla Anthonie Gutierrez CIE British School of Tacloban Silver 1
2020-2A IXL R2 28 Karla Anthonie Gutierrez CIE British School of Tacloban Bronze 1
2020-3A IXL R1 36 Karla Anthonie Gutierrez CIE British School of Tacloban Silver 1
2020-3A IXL R2 31 Karla Anthonie Gutierrez CIE British School of Tacloban Bronze 1
2020-4A IXL R1 56 Karla Anthonie Gutierrez CIE British School of Tacloban Bronze 1
2020-4A IXL R2 44 Karla Anthonie Gutierrez CIE British School of Tacloban Bronze 1
2020-4A TS 49 Karla Anthonie Gutierrez CIE British School of Tacloban Certificate 1
2020-4A IXL R2 53 Katherine Mae P. Borja San Julian Central Elem. School Bronze 1
2020-3A IXL R2 48 Keeah Eunice Bondos Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-3A IXL R1 18 Keizha Zoe Blaire F. Dado St. Therese Educational Foundation of Tacloban Inc. Gold 1
2020-3A IXL R2 12 Keizha Zoe Blaire F. Dado St. Therese Educational Foundation of Tacloban Inc. Gold 1
2020-4A IXL R1 34 Keizha Zoe Blaire F. Dado St. Therese Educational Foundation of Tacloban Inc. Silver 1
2020-4A IXL R2 30 Keizha Zoe Blaire F. Dado St. Therese Educational Foundation of Tacloban Inc. Silver 1
2020-2A IXL R1 72 Kheon Renzo Macapañas Sacred Heart School – Tacloban City Bronze 1
2020-2A IXL R1 54 Klein Emmanuel Abalos Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-2A TS 28 Klein Emmanuel Abalos Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Certificate 1
2020-3A IXL R1 48 Kristin Chloe M. Mendoza Cong. Alberto T. Aguja Memorial Central School – Carigara, Leyte Bronze 1
2020-3A IXL R2 37 Kristin Chloe M. Mendoza Cong. Alberto T. Aguja Memorial Central School – Carigara, Leyte Bronze 1
2020-3A TS 22 Kristin Chloe M. Mendoza Cong. Alberto T. Aguja Memorial Central School – Carigara, Leyte Certificate 1
2020-2A IXL R1 62 Leighten Candice Noreese P. Rico Alangalang 1 Central School Bronze 1
2020-2A TS 20 Leighten Candice Noreese P. Rico Alangalang 1 Central School Certificate 1
2020-3A IXL R1 55 Leighten Candice Noreese P. Rico Alangalang 1 Central School Bronze 1
2020-3A TS 8 Leighten Candice Noreese P. Rico Alangalang 1 Central School Silver 1
2020-4A BS 3 Leighten Candice Noreese P. Rico Alangalang 1 Central School Certificate 1
2020-4A IXL R1 65 Leighten Candice Noreese P. Rico Alangalang 1 Central School Bronze 1
2020-4A TS 9 Leighten Candice Noreese P. Rico Alangalang 1 Central School Silver 1
2020-4A IXL R1 8 Leighton Craig S. Caldito Albay Central School – Special Science Elem. School – Legazpi City 3x Gold 3
2020-4A IXL R2 11 Leighton Craig S. Caldito Albay Central School – Special Science Elem. School – Legazpi City 3x Gold 3
2020-4A TS 21 Leighton Craig S. Caldito Albay Central School – Special Science Elem. School – Legazpi City Certificate 1
2020-4A IXL R1 47 Leira Kate Ponferrada Sto. Nino SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-4A IXL R2 45 Leira Kate Ponferrada Sto. Nino SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-2A IXL R1 61 Lionel Marik Brillo Gabaldon Central School – Abuyog Bronze 1
2020-1B TS 16 Lourd Alain Obero St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Certificate 1
2020-2A IXL R1 21 Lourd Alain Obero St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Gold 1
2020-2A IXL R2 18 Lourd Alain Obero St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Silver 1
2020-3A IXL R1 21 Lourd Alain Obero St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Gold 1
2020-3A IXL R2 18 Lourd Alain Obero St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Gold 1
2020-2A IXL R1 47 Ma. Jorcel Cabrera Sto. Nino SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-3A IXL R1 54 Ma. Jorcel Cabrera Sto. Nino SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-3A IXL R2 28 Ma. Jorcel Cabrera Sto. Nino SPED Center – Tacloban City Silver 1
2020-4A BA 1 Marcella Q. Layos Santa Rosa Elementary School – Laguna Certificate 1
2020-4A IXL R1 33 Marcella Q. Layos Santa Rosa Elementary School – Laguna Silver 1
2020-4A IXL R2 12 Marcella Q. Layos Santa Rosa Elementary School – Laguna 2x Gold 2
2020-4A TS 3 Marcella Q. Layos Santa Rosa Elementary School – Laguna Gold 1
2020-2A IXL R1 67 Mark Justin Chico Sacred Heart School – Tacloban City Bronze 1
2020-2A TS 15 Mark Justin Chico Sacred Heart School – Tacloban City Certificate 1
2020-2A IXL R1 16 Mary Claire H. Degala Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Gold 1
2020-2A IXL R2 20 Mary Claire H. Degala Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Silver 1
2020-3A IXL R1 39 Mary Claire H. Degala Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Silver 1
2020-3A IXL R2 26 Mary Claire H. Degala Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Silver 1
2020-2A IXL R1 75 Matheau Abuda Tacloban Angelicum Learning Center Bronze 1
2020-4A IXL R1 49 Matt Aldrey C. Merca Morning Star Montessori School , Los Baños, Laguna Bronze 1
2020-4A IXL R2 40 Matt Aldrey C. Merca Morning Star Montessori School , Los Baños, Laguna Bronze 1
2020-2A IXL R1 74 Mielle Therese A. Dumilon San Jose Catholic School of Iloilo Bronze 1
2020-1B TS 12 Mikaela Angel R. Mercado St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Certificate 1
2020-2A IXL R2 49 Mikaela Angel R. Mercado St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Bronze 1
2020-3A IXL R1 63 Mikaela Angel R. Mercado St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Bronze 1
2020-3A TS 40 Mikaela Angel R. Mercado St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Certificate 1
2020-3A IXL R1 35 Misha Janelle F. Bagay Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Silver 1
2020-3A TS 36 Misha Janelle F. Bagay Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Certificate 1
2020-1A IXL 4 Monica Shane A. Daluz Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Silver 1
2020-1A TS 8 Monica Shane A. Daluz Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Certificate 1
2020-2A IXL R1 25 Monica Shane A. Daluz Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Silver 1
2020-2A IXL R2 51 Monica Shane A. Daluz Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-4A IXL R1 63 Nathalie Julia C. Marmita Sto. Nino SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-4A IXL R2 38 Nathalie Julia C. Marmita Sto. Nino SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-1A IXL 16 Nathan James D. Conde Antonia Vargas Salino School Foundation, Inc. (AVSSFI) Bronze 1
2020-2A IXL R1 17 Nathan James D. Conde Antonia Vargas Salino School Foundation, Inc. (AVSSFI) Gold 1
2020-2A IXL R2 45 Nathan James D. Conde Antonia Vargas Salino School Foundation, Inc. (AVSSFI) Bronze 1
2020-2A TS 25 Nathan James D. Conde Antonia Vargas Salino School Foundation, Inc. (AVSSFI) Certificate 1
2020-3A IXL R1 42 Nathan James D. Conde Antonia Vargas Salino School Foundation, Inc. (AVSSFI) Bronze 1
2020-3A IXL R2 36 Nathan James D. Conde Antonia Vargas Salino School Foundation, Inc. (AVSSFI) Bronze 1
2020-4A IXL R1 51 Nathan James D. Conde Antonia Vargas Salino School Foundation, Inc. (AVSSFI) Bronze 1
2020-4A IXL R2 43 Nathan James D. Conde Antonia Vargas Salino School Foundation, Inc. (AVSSFI) Bronze 1
2020-4A TS 54 Nathan James D. Conde Antonia Vargas Salino School Foundation, Inc. (AVSSFI) Certificate 1
2020-3A IXL R1 51 Naz Oliver Tupaz Gabaldon Central School -Abuyog Bronze 1
2020-3A IXL R2 53 Naz Oliver Tupaz Gabaldon Central School -Abuyog Bronze 1
2020-4A IXL R1 43 Naz Oliver Tupaz Gabaldon Central School -Abuyog Silver 1
2020-4A IXL R2 52 Naz Oliver Tupaz Gabaldon Central School -Abuyog Bronze 1
2020-4A TS 38 Naz Oliver Tupaz Gabaldon Central School -Abuyog Certificate 1
2020-1B TS 14 Nicole Joy Therese A. Palamos Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Certificate 1
2020-2A IXL R1 9 Nicole Joy Therese A. Palamos Sto. Niño SPED Center – Tacloban City 2x Gold 2
2020-2A IXL R2 8 Nicole Joy Therese A. Palamos Sto. Niño SPED Center – Tacloban City 2x Gold 2
2020-2A TS 19 Nicole Joy Therese A. Palamos Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Certificate 1
2020-3A IXL R1 5 Nicole Joy Therese A. Palamos Sto. Niño SPED Center – Tacloban City 3x Gold 3
2020-3A IXL R2 5 Nicole Joy Therese A. Palamos Sto. Niño SPED Center – Tacloban City 3x Gold 3
2020-3A TS 20 Nicole Joy Therese A. Palamos Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Certificate 1
2020-4A IXL R1 6 Nicole Joy Therese A. Palamos Sto. Niño SPED Center – Tacloban City 3x Gold 3
2020-4A IXL R2 15 Nicole Joy Therese A. Palamos Sto. Niño SPED Center – Tacloban City 2x Gold 2
2020-4A TS 32 Nicole Joy Therese A. Palamos Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Certificate 1
2020-3A IXL R1 61 Niña Rita Pelayo Aklan Learning Center Bronze 1
2020-1B TS 5 Philip Arthur T. Acidre Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Certificate 1
2020-2A IXL R1 1 Philip Arthur T. Acidre Sto. Niño SPED Center – Tacloban City 3x Gold + Trophy 3 1
2020-2A IXL R2 3 Philip Arthur T. Acidre Sto. Niño SPED Center – Tacloban City 3x Gold + Trophy 3 1
2020-2A TS 13 Philip Arthur T. Acidre Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Certificate 1
2020-3A IXL R1 8 Philip Arthur T. Acidre Sto. Niño SPED Center – Tacloban City 3x Gold 3
2020-3A IXL R2 23 Philip Arthur T. Acidre Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Silver 1
2020-3A TS 10 Philip Arthur T. Acidre Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Silver 1
2020-4A IXL R1 3 Philip Arthur T. Acidre Sto. Niño SPED Center – Tacloban City 3x Gold + Trophy 3 1
2020-4A IXL R2 24 Philip Arthur T. Acidre Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Gold 1
2020-4A TS 9 Philip Arthur T. Acidre Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Silver 1
2020-2A IXL R1 77 Porsche Cayenne Rico Alangalang 1 Central School Bronze 1
2020-4A IXL R1 10 Princess Reynzie P. Bernardo Cabuloan Elementary School – Urdaneta CIty Pangasinan 2x Gold 2
2020-4A IXL R2 3 Princess Reynzie P. Bernardo Cabuloan Elementary School – Urdaneta CIty Pangasinan 3x Gold + Trophy 3 1
2020-4A TS 47 Princess Reynzie P. Bernardo Cabuloan Elementary School – Urdaneta CIty Pangasinan Certificate 1
2020-2A IXL R1 7 Princess Yvonne M. Regaton Sto. Niño SPED Center – Tacloban City 2x Gold 2
2020-2A IXL R2 2 Princess Yvonne M. Regaton Sto. Niño SPED Center – Tacloban City 3x Gold + Trophy 3 1
2020-2A TS 4 Princess Yvonne M. Regaton Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Gold 1
2020-3A IXL R1 7 Princess Yvonne M. Regaton Sto. Niño SPED Center – Tacloban City 3x Gold 3
2020-3A IXL R2 4 Princess Yvonne M. Regaton Sto. Niño SPED Center – Tacloban City 3x Gold 3
2020-3A TS 3 Princess Yvonne M. Regaton Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Gold 1
2020-4A BM 2 Princess Yvonne M. Regaton Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Certificate 1
2020-4A IXL R1 4 Princess Yvonne M. Regaton Sto. Niño SPED Center – Tacloban City 3x Gold + Trophy 3 1
2020-4A IXL R2 13 Princess Yvonne M. Regaton Sto. Niño SPED Center – Tacloban City 2x Gold 2
2020-4A TS 4 Princess Yvonne M. Regaton Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Gold 1
2020-4A IXL R1 58 Rana Gail Lim St. Mary’s College of Catbalogan Bronze 1
2020-2A IXL R1 12 Rania M. Encarnado Rizal Central School – Tacloban City Gold 1
2020-2A IXL R2 9 Rania M. Encarnado Rizal Central School – Tacloban City 2x Gold 2
2020-2A TS 7 Rania M. Encarnado Rizal Central School – Tacloban City Gold 1
2020-3A IXL R1 19 Rania M. Encarnado Rizal Central School – Tacloban City Gold 1
2020-3A IXL R2 9 Rania M. Encarnado Rizal Central School – Tacloban City 2x Gold 2
2020-3A TS 9 Rania M. Encarnado Rizal Central School – Tacloban City Silver 1
2020-3A IXL R2 59 Raphael Wynn Dycoco PHCCI Academy Bronze 1
2020-1A TS 14 Red Andrie Hugo T. Donato Leyte Normal University Certificate 1
2020-2A IXL R1 23 Red Andrie Hugo T. Donato Leyte Normal University Silver 1
2020-2A IXL R2 12 Red Andrie Hugo T. Donato Leyte Normal University Gold 1
2020-2A TS 27 Red Andrie Hugo T. Donato Leyte Normal University Certificate 1
2020-3A IXL R1 27 Red Andrie Hugo T. Donato Leyte Normal University Gold 1
2020-3A IXL R2 16 Red Andrie Hugo T. Donato Leyte Normal University Gold 1
2020-4A IXL R1 13 Red Andrie Hugo T. Donato Leyte Normal University 2x Gold 2
2020-4A IXL R2 34 Red Andrie Hugo T. Donato Leyte Normal University Silver 1
2020-4A TS 55 Red Andrie Hugo T. Donato Leyte Normal University Certificate 1
2020-1A IXL 3 Reese V. Camposano Cassidy Central School – Carigara Silver 1
2020-1A TS 17 Reese V. Camposano Cassidy Central School – Carigara Certificate 1
2020-2A IXL R1 40 Reese V. Camposano Cassidy Central School – Carigara Bronze 1
2020-2A IXL R2 42 Reese V. Camposano Cassidy Central School – Carigara Bronze 1
2020-3A IXL R1 32 Reese V. Camposano Cassidy Central School – Carigara Silver 1
2020-3A IXL R2 41 Reese V. Camposano Cassidy Central School – Carigara Bronze 1
2020-3A TS 39 Reese V. Camposano Cassidy Central School – Carigara Certificate 1
2020-4A IXL R2 36 Reese V. Camposano Cassidy Central School – Carigara Silver 1
2020-2A IXL R1 14 Rei Christopher Alinsub Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Gold 1
2020-2A IXL R2 1 Rei Christopher Alinsub Sto. Niño SPED Center – Tacloban City 3x Gold + Trophy 3 1
2020-2A TS 10 Rei Christopher Alinsub Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Gold 1
2020-3A IXL R1 2 Rei Christopher Alinsub Sto. Niño SPED Center – Tacloban City 3x Gold + Trophy 3 1
2020-3A IXL R2 2 Rei Christopher Alinsub Sto. Niño SPED Center – Tacloban City 3x Gold + Trophy 3 1
2020-3A TS 7 Rei Christopher Alinsub Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Silver 1
2020-4A IXL R1 2 Rei Christopher Alinsub Sto. Niño SPED Center – Tacloban City 3x Gold + Trophy 3 1
2020-4A IXL R2 1 Rei Christopher Alinsub Sto. Niño SPED Center – Tacloban City 3x Gold + Trophy 3 1
2020-4A TS 12 Rei Christopher Alinsub Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Silver 1
2020-4A IXL R1 62 Rhea Isabelle Austria Morning Dew Montessori, Cainta Bronze 1
2020-4A TS 13 Rhea Isabelle Austria Morning Dew Montessori, Cainta Certificate 1
2020-3A IXL R1 68 Rhian Tiffany Arceo St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Bronze 1
2020-4A IXL R1 11 Rhyanna Melody Palisoc St. Paul University Quezon City 2x Gold 2
2020-4A IXL R2 17 Rhyanna Melody Palisoc St. Paul University Quezon City Gold 1
2020-4A TS 41 Rhyanna Melody Palisoc St. Paul University Quezon City Certificate 1
2020-2A IXL R1 76 Ricky Naboya St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Bronze 1
2020-2A IXL R2 23 Ricky Naboya St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Silver 1
2020-4A IXL R1 76 Ricky Naboya St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Bronze 1
2020-4A IXL R2 54 Ricky Naboya St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Bronze 1
2020-3A IXL R1 45 Rjay M. Lijat ICAB Burauen Bronze 1
2020-3A IXL R2 39 Rjay M. Lijat ICAB Burauen Bronze 1
2020-4A IXL R1 25 RQ Lorenzo Balaba Dr. Caridad C Labe Education CentrEx – Lapu-lapu City, Cebu Gold 1
2020-4A IXL R2 4 RQ Lorenzo Balaba Dr. Caridad C Labe Education CentrEx – Lapu-lapu City, Cebu 3x Gold 3
2020-4A TS 18 RQ Lorenzo Balaba Dr. Caridad C Labe Education CentrEx – Lapu-lapu City, Cebu Certificate 1
2020-4A IXL R1 23 Rusthy C. Caldito Albay Central School – Special Science Elem. School – Legazpi City Gold 1
2020-4A IXL R2 20 Rusthy C. Caldito Albay Central School – Special Science Elem. School – Legazpi City Gold 1
2020-1B TS 13 Ruthzil Modesto Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Certificate 1
2020-3A TS 32 Ruthzil Modesto Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Certificate 1
2020-4A IXL R1 73 Ruthzil Modesto Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-4A TS 25 Ruthzil Modesto Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Certificate 1
2020-4A BE 3 Ryleigh Lemsic Imus National High School – Imus Cavite Certificate 1
2020-4A IXL R1 14 Ryleigh Lemsic Imus National High School – Imus Cavite 2x Gold 2
2020-4A IXL R2 6 Ryleigh Lemsic Imus National High School – Imus Cavite 3x Gold 3
2020-4A TS 10 Ryleigh Lemsic Imus National High School – Imus Cavite Silver 1
2020-4A IXL R1 15 Samantha Nicole O. Villamejor Wyzard Development School – Villaba, Leyte 2x Gold 2
2020-4A IXL R2 21 Samantha Nicole O. Villamejor Wyzard Development School – Villaba, Leyte Gold 1
2020-4A TS 23 Samantha Nicole O. Villamejor Wyzard Development School – Villaba, Leyte Certificate 1
2020-1A IXL 6 Samuelle Ysidore A. Jagonio St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Bronze 1
2020-1A TS 7 Samuelle Ysidore A. Jagonio St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Certificate 1
2020-2A IXL R1 32 Samuelle Ysidore A. Jagonio St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Silver 1
2020-2A IXL R2 27 Samuelle Ysidore A. Jagonio St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Bronze 1
2020-2A TS 7 Samuelle Ysidore A. Jagonio St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Gold 1
2020-3A IXL R1 23 Samuelle Ysidore A. Jagonio St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Gold 1
2020-3A IXL R2 19 Samuelle Ysidore A. Jagonio St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Gold 1
2020-3A TS 5 Samuelle Ysidore A. Jagonio St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Gold 1
2020-4A BE 2 Samuelle Ysidore A. Jagonio St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Certificate 1
2020-4A IXL R1 31 Samuelle Ysidore A. Jagonio St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Gold 1
2020-4A IXL R2 28 Samuelle Ysidore A. Jagonio St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Gold 1
2020-4A TS 6 Samuelle Ysidore A. Jagonio St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Gold 1
2020-3A IXL R1 69 Sean Erick Tabada Cassidy Central School – Carigara Bronze 1
2020-3A IXL R2 35 Sean Erick Tabada Cassidy Central School – Carigara Bronze 1
2020-1A IXL 2 Sean P. Obejera Gabaldon Central School – Abuyog Gold 1
2020-1A TS 3 Sean P. Obejera Gabaldon Central School – Abuyog Certificate 1
2020-2A IXL R1 3 Sean P. Obejera Gabaldon Central School – Abuyog 3x Gold + Trophy 3 1
2020-2A IXL R2 7 Sean P. Obejera Gabaldon Central School – Abuyog 2x Gold 2
2020-2A TS 8 Sean P. Obejera Gabaldon Central School – Abuyog Gold 1
2020-3A IXL R1 12 Sean P. Obejera Gabaldon Central School – Abuyog 3x Gold 3
2020-3A IXL R2 22 Sean P. Obejera Gabaldon Central School – Abuyog Silver 1
2020-3A TS 11 Sean P. Obejera Gabaldon Central School – Abuyog Silver 1
2020-4A IXL R1 22 Sean P. Obejera Gabaldon Central School – Abuyog Gold 1
2020-4A IXL R2 5 Sean P. Obejera Gabaldon Central School – Abuyog 3x Gold 3
2020-4A TS 11 Sean P. Obejera Gabaldon Central School – Abuyog Silver 1
2020-1A TS 18 Seth Gabriel Son Liceo del Verbo Divino Tacloban (LVD) Certificate 1
2020-2A IXL R1 68 Shiki Tyrael L. Montejo St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Bronze 1
2020-2A IXL R1 30 Sophie Claire C. Fabrigar St. Therese Christian Development Center Foundation Inc. (STCDCFI) Silver 1
2020-2A IXL R2 21 Sophie Claire C. Fabrigar St. Therese Christian Development Center Foundation Inc. (STCDCFI) Silver 1
2020-3A IXL R1 6 Sophie Claire C. Fabrigar St. Therese Christian Development Center Foundation Inc. (STCDCFI) 3x Gold 3
2020-3A IXL R2 3 Sophie Claire C. Fabrigar St. Therese Christian Development Center Foundation Inc. (STCDCFI) 3x Gold + Trophy 3 1
2020-3A TS 30 Sophie Claire C. Fabrigar St. Therese Christian Development Center Foundation Inc. (STCDCFI) Certificate 1
2020-4A IXL R1 5 Sophie Claire C. Fabrigar St. Therese Christian Development Center Foundation Inc. (STCDCFI) 3x Gold + Trophy 3 1
2020-4A IXL R2 16 Sophie Claire C. Fabrigar St. Therese Christian Development Center Foundation Inc. (STCDCFI) 2x Gold 2
2020-4A TS 39 Sophie Claire C. Fabrigar St. Therese Christian Development Center Foundation Inc. (STCDCFI) Certificate 1
2020-3A IXL R1 25 Thomas Gregory Cordero Leyte Progressive High School Gold 1
2020-3A IXL R2 15 Thomas Gregory Cordero Leyte Progressive High School Gold 1
2020-3A TS 18 Thomas Gregory Cordero Leyte Progressive High School Certificate 1
2020-2A IXL R1 71 Tito Paris Tizon St. Mary’s College – Catbalogan Bronze 1
2020-4A IXL R1 46 Tito Paris Tizon St. Mary’s College – Catbalogan Bronze 1
2020-4A IXL R2 25 Tito Paris Tizon St. Mary’s College – Catbalogan Gold 1
2020-1B TS 9 Toshirou Nakamura Bethel International School – Tacloban Certificate 1
2020-3A IXL R2 58 Trish Caitlyn M. Llanto Calamba Elementary School – Calamba City, Laguna Bronze 1
2020-4A IXL R1 42 Trish Caitlyn M. Llanto Calamba Elementary School – Calamba City, Laguna Silver 1
2020-4A IXL R2 39 Trish Caitlyn M. Llanto Calamba Elementary School – Calamba City, Laguna Bronze 1
2020-3A IXL R1 59 Vade Harold Uy St. Mary’s College of Catbalogan Bronze 1
2020-3A IXL R2 34 Vade Harold Uy St. Mary’s College of Catbalogan Bronze 1
2020-3A TS 12 Vade Harold Uy St. Mary’s College of Catbalogan Silver 1
2020-4A TS 48 Vade Harold Uy St. Mary’s College of Catbalogan Certificate 1
2020-1A IXL 7 Vash Jedrick Macaraig Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-1A TS 9 Vash Jedrick Macaraig Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Certificate 1
2020-2A IXL R1 66 Vash Jedrick Macaraig Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-2A TS 29 Vash Jedrick Macaraig Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Certificate 1
2020-3A IXL R2 46 Vash Jedrick Macaraig Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-1B IXL 5 Venice Marie C. Salubon CIE British School of Tacloban Bronze 1
2020-1B TS 8 Venice Marie C. Salubon CIE British School of Tacloban Certificate 1
2020-2A IXL R1 36 Venice Marie C. Salubon CIE British School of Tacloban Bronze 1
2020-2A IXL R2 39 Venice Marie C. Salubon CIE British School of Tacloban Bronze 1
2020-3A IXL R1 44 Venice Marie C. Salubon CIE British School of Tacloban Bronze 1
2020-3A IXL R2 45 Venice Marie C. Salubon CIE British School of Tacloban Bronze 1
2020-3A TS 27 Venice Marie C. Salubon CIE British School of Tacloban Certificate 1
2020-4A IXL R1 57 Venice Marie C. Salubon CIE British School of Tacloban Bronze 1
2020-4A TS 35 Venice Marie C. Salubon CIE British School of Tacloban Certificate 1
2020-2A IXL R1 78 Victoria Agag Bethel International School – Tacloban Bronze 1
2020-2A TS 16 Victoria Agag Bethel International School – Tacloban Certificate 1
2020-2A IXL R1 59 Vince Arthur Tabernero Christian Learning Center – Villaba, Leyte Bronze 1
2020-4A TS 42 Vinz Ezekiel A. Navidad Rizal Central School – Tacloban City Certificate 1
2020-1A IXL 12 Virgilio Miguel B. Lantajo Tacloban Angelicum Learning Center Bronze 1
2020-1A TS 4 Virgilio Miguel B. Lantajo Tacloban Angelicum Learning Center Certificate 1
2020-2A IXL R1 18 Virgilio Miguel B. Lantajo Tacloban Angelicum Learning Center Gold 1
2020-2A IXL R2 25 Virgilio Miguel B. Lantajo Tacloban Angelicum Learning Center Bronze 1
2020-2A TS 9 Virgilio Miguel B. Lantajo Tacloban Angelicum Learning Center Gold 1
2020-3A IXL R1 34 Virgilio Miguel B. Lantajo Tacloban Angelicum Learning Center Silver 1
2020-3A IXL R2 29 Virgilio Miguel B. Lantajo Tacloban Angelicum Learning Center Silver 1
2020-3A TS 13 Virgilio Miguel B. Lantajo Tacloban Angelicum Learning Center Certificate 1
2020-4A IXL R1 28 Virgilio Miguel B. Lantajo Tacloban Angelicum Learning Center Gold 1
2020-4A TS 37 Virgilio Miguel B. Lantajo Tacloban Angelicum Learning Center Certificate 1
2020-4A IXL R1 53 Wyome Michaela Medina St. Edward School – Imus, Cavite Bronze 1
2020-4A TS 19 Wyome Michaela Medina St. Edward School – Imus, Cavite Certificate 1
2020-2A IXL R1 31 Xerxes Clyde Malinao Hinunangan Bethel Christian School Silver 1
2020-3A IXL R1 41 Xerxes Clyde Malinao Hinunangan Bethel Christian School Bronze 1
2020-3A IXL R2 49 Xerxes Clyde Malinao Hinunangan Bethel Christian School Bronze 1
2020-2A IXL R1 53 Yanna Marie Victoria Argenio Catarman SPED Center Bronze 1
2020-2A IXL R1 73 Ynigo Jagonio St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Bronze 1
2020-1B IXL 4 Yuno Thaddeus Villegas Tacloban Angelicum Learning Center Bronze 1
2020-1B TS 2 Yuno Thaddeus Villegas Tacloban Angelicum Learning Center Certificate 1
2020-2A IXL R1 45 Yuno Thaddeus Villegas Tacloban Angelicum Learning Center Bronze 1
2020-2A TS 30 Yuno Thaddeus Villegas Tacloban Angelicum Learning Center Certificate 1
2020-1B TS 19 Zanjhie P. Doyola Bethel International School – Tacloban Certificate 1
2020-3A IXL R1 52 Zebedia Jade P. Madera St. Therese Christian Development Center Foundation Inc. (STCDCFI) Bronze 1
2020-3A IXL R2 54 Zebedia Jade P. Madera St. Therese Christian Development Center Foundation Inc. (STCDCFI) Bronze 1
2020-1B TS 1 Zhack Ezekiel Lerios St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Gold 1
2020-1B IXL 3 Zhack Ezzekiel Lerios St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Bronze 1
2020-2A IXL R1 11 Zhack Ezzekiel Lerios St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) 2x Gold 2
2020-2A IXL R2 4 Zhack Ezzekiel Lerios St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) 2x Gold 2
2020-2A TS 3 Zhack Ezzekiel Lerios St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Gold 1
2020-3A IXL R1 4 Zhack Ezzekiel Lerios St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) 3x Gold 3
2020-3A IXL R2 7 Zhack Ezzekiel Lerios St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) 2x Gold 2
2020-3A TS 2 Zhack Ezzekiel Lerios St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Gold 1
2020-4A BE 1 Zhack Ezzekiel Lerios St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Certificate 1
2020-4A BM 3 Zhack Ezzekiel Lerios St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Certificate 1
2020-4A BS 1 Zhack Ezzekiel Lerios St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Certificate 1
2020-4A IXL R1 7 Zhack Ezzekiel Lerios St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) 3x Gold 3
2020-4A IXL R2 26 Zhack Ezzekiel Lerios St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Gold 1
2020-4A TS 2 Zhack Ezzekiel Lerios St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) Gold 1
2020-2A IXL R1 65 Zoe Princess Chiara V. Aductante Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-2A IXL R2 32 Zoe Princess Chiara V. Aductante Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-3A IXL R1 60 Zoe Princess Chiara V. Aductante Sto. Niño SPED Center – Tacloban City Bronze 1
2020-2A IXL R1 38 Zoie Sofia C. Quintero PHCCI MPC Tacloban Academy Inc. Bronze 1

error: Content is protected !!