Here’s the list of the 118 PSHS NCE-RACE 2021 Passers who reviewed with Prodigy Dev Center:

PRINCIPAL PASSERS

No. Last Name First Name MI Campus School
1 Caldito Leighton Craig S. BRC Albay Central School – Special Science Elem. School – Legazpi City
2 Soyao Maia Adelle SMC Albert Einstein School – Cotabato City
3 Jucaban Carle Mia Sabordo WVC Ateneo de Iloilo – Iloilo City
4 Casimero Magnus Katipunan D. MC/BRC Ateneo de Manila Grade School – Quezon City
5 Satorre Eric Angelo S. CBZRC Atimonan Central Elementary School – Atimonan, Quezon
6 Guarda Verdana Ezrah P. EVC B. Bulante Elem. School – Tacloban City
7 Melu Raven Shelcy F. CARC Bethel International School – Palo, Leyte
8 Sultan Raoule Ignacius S. EVC Bethel International School – Palo, Leyte
9 Sabado Mieko Allyson IRC BHC Educational Institution Incorporated – San Fernando La Union
10 Abaigar Bryan Simone R. EVC Burauen School – Burauen, Leyte
11 Parilla Joseph Marl S. EVC Burauen School – Burauen, Leyte
12 Tan Chloe Kaitlyn Y. EVC Burauen School – Burauen, Leyte
13 Bernardo Princess Reynzie CARC Cabuloan Elementary School – Urdaneta CIty Pangasinan
14 Tingzon Rhian Crisylle Y. EVC Calbayog Pilot Central School – Calbayog City, Samar
15 Piangco Renz S. MC/EVC Cassidy Central School – Carigara, Leyte
16 Salud Eliana Madriaga M. EVC Cassidy Central School – Carigara, Leyte
17 Argenio Yanna Marie Victoria EVC Catarman SPED Center – Catarman, Northern Samar
18 Bayani Anthony Mari Jude L. EVC Catarman SPED Center – Catarman, Northern Samar
19 Fernando Chloe Carel C. CBZRC CFA Homeschool – Quezon City
20 Capin Jarem M. CMC City Central School – Cagayan De Oro City
21 Go Andrei C. CMC City Central School – Cagayan De Oro City
22 Sur Karlo Francisco C. CMC City Central School – Cagayan De Oro City
23 Chua Ethan Bradly G. SMC Colegio de San Ignacio – Davao City
24 Borbe Danielle Frances R. CBZRC Colegio De San Juan De Letran – Calamba City, Laguna
25 Geraldez Oracle Michael Ariel O. MC/CBZRC Colegio San Agustin Makati – Makati City
26 Tubio Jhennah Mae ZRC Dipolog SPED Center – Dipolog City, Zamboanga del Norte
27 Ramo Jiulliana Ytzabelle A. ZRC DMC College Foundation Inc. – Dipolog City, Zamboanga del Norte
28 Lirazan Jillianne Maerielle D. SRC Esperanza Central School – Sultan Kudarat
29 Molina Jealian Vera C. BRC Evangelical Christian School – Pili, Camarines Sur
30 Tan Aianah Denisse A. EVC Gen. MacArthur Central Elementary School – Eastern Samar
31 Tan Aisha Louisse A. EVC Gen. MacArthur Central Elementary School – Eastern Samar
32 Perit John Aero Jacob R. BRC Goa Central School – Camarines Sur
33 Faderon Rhoanne U. MC/MRC Holy Angel School of Caloocan – Caloocan City
34 David Julia Arkin B. MC/CLC Holy Family Academy of Angeles City
35 Buraga Lucienne B. CARC Hope Integrated School – Fairview, Quezon City
36 Guevarra Gyanna Ericka CBZRC Integrated Montessori Center – Taguig, Metro Manila
37 Gleyo Eliezer II S. SRC Kalawag Central School – Isulan, Sultan Kudarat
38 Azotes Lance Zedrick S. WVC Leganes Central Elementary School, Iloilo
39 Cotoner Paulind Shendraille EVC Liceo del Verbo Divino – Tacloban City, Leyte
40 Leones Zaira Chloe C. EVC Liceo Del Verbo Divino – Tacloban City, Leyte
41 Fabrigar Sophie Claire C. MC/EVC Marasbaras Elementary School – Tacloban City, Leyte
42 Nuñez Lemuel J. MC/EVC Marasbaras Elementary School – Tacloban City, Leyte
43 Rosos Keon Kieffer Shawn T. CBZRC Marist School – Marikina City
44 Nacionales Rian Niña E. WVC Miag-ao East Central School – Iloilo City
45 Hernando Mary Ella Danica R. CVISC Miglanilla Special Science Elementary School – Cebu City
46 Licayan Leonard Cedric A. MC/CVISC Minglanilla Special Science Elementary School – Minglanilla, Cebu
47 Lim Vinz Miguel CVISC Minglanilla Special Science Elementary School – Minglanilla, Cebu
48 Panis Daniel Corpuz C. MC/CVISC Minglanilla Special Science Elementary School – Minglanilla, Cebu
49 Responte Kobe Asi Grail R. CVISC Minglanilla Special Science Elementary School – Minglanilla, Cebu
50 Sy Joanah Patricia C. CVISC Minglanilla Special Science Elementary School – Minglanilla, Cebu
51 Palagud Prudence Stefani L. IRC Mothergoose Special School System Inc. School – Urdaneta City
52 Balinas Keith Margaret B. SRC Notre Dame of Dadiangas University IBED Lagao – General Santos City
53 Roma Pearl Erianne L. SRC Notre Dame Siena School of Marbel – Koronadal City
54 Gavisan Jimm Clister Kenleigh G. CRC Our Lady of Lourdes Elementary School, Bukidnon
55 Monsales Aldhred Ross O. MC/CBZRC Our Lady of the Holy Rosary School – Gen. Trias Cavite
56 Jimenez Travis Dime CVC Saint Mary’s University – Bayumbong, Nueva Vizcaya
57 Hassan Akira Raeca CMC San Sebastian College Recoletos – Quiapo, Manila
58 Gomez Mary Toby CVC Santiago North Central School SPED Center – Santiago, Isabela
59 Lived Rainne Shannelle R. IRC Sinait West Central School (Special Science Class) – Ilocos Sur
60 Faelnar Roj EVC Sogod SPED Center – Sogod, Southern Leyte
61 Rahman Franchesqa D. CLC St. John Paul II Academy – Paranaque City
62 Alfaro Alianna Kirsten S. EVC St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) – Tacloban City, Leyte
63 Bornilla Eugene Edmer G. EVC St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) – Tacloban City, Leyte
64 Dado Keizha Zoe Blaire F. EVC St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) – Tacloban City, Leyte
65 Ignacio Francis Teodore S. EVC St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) – Tacloban City, Leyte
66 Lat Cyrheen Adriane B. EVC St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) – Tacloban City, Leyte
67 Mendoza Wilinda Abi J. EVC St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) – Tacloban City, Leyte
68 Noel Amanda Francesca B. EVC St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) – Tacloban City, Leyte
69 Sabio Josiah Michael H. EVC St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) – Tacloban City, Leyte
70 Tupaz Naz Oliver M. EVC St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) – Tacloban City, Leyte
71 Seville Patricia Mae Yap CVISC St.Thomas Aquinas – Talisay  Cebu
72 Enteria Karlize Brielle A. CVC Starkid Christian Learning Center – Cagayan Valley
73 Avelino Jaryn EVC Sto. Nino SPED Center – Tacloban City, Leyte
74 Gacod Roshan Ranalyn B. EVC Sto. Nino SPED Center – Tacloban City, Leyte
75 Ponferrada Leira Kate E. EVC Sto. Nino SPED Center – Tacloban City, Leyte
76 Rempillo Raine Alex EVC Sto. Nino SPED Center – Tacloban City, Leyte
77 Serrano Jeremiah Seann V. EVC Sto. Nino SPED Center – Tacloban City, Leyte
78 Abuda Jasmine D. EVC Sto. Niño SPED Center – Tacloban City, Leyte
79 Acala Briella Cresantine C. EVC Sto. Niño SPED Center – Tacloban City, Leyte
80 Bagay Misha Janelle Arianna F. EVC Sto. Niño SPED Center – Tacloban City, Leyte
81 Baloyo Niño Ronie N. EVC Sto. Niño SPED Center – Tacloban City, Leyte
82 Bato Jirah L. EVC Sto. Niño SPED Center – Tacloban City, Leyte
83 Bondos Keeah Eunice L. EVC Sto. Niño SPED Center – Tacloban City, Leyte
84 Dacut Azalia Brianna Fielle G. EVC Sto. Niño SPED Center – Tacloban City, Leyte
85 Dakay Briahna Gliestel O. EVC Sto. Niño SPED Center – Tacloban City, Leyte
86 Fernandez Zai Anne Therese C. EVC Sto. Niño SPED Center – Tacloban City, Leyte
87 Jerusalem Jovy Kyla Bato EVC Sto. Niño SPED Center – Tacloban City, Leyte
88 Madriaga Frytz Aikhen A. EVC Sto. Niño SPED Center – Tacloban City, Leyte
89 Mañoso Princess Zuey A. EVC Sto. Niño SPED Center – Tacloban City, Leyte
90 Mocorro Cristiano Santino C. EVC Sto. Niño SPED Center – Tacloban City, Leyte
91 Modesto Erin Wency Nina P. EVC Sto. Niño SPED Center – Tacloban City, Leyte
92 Novida Niña Mjay S. EVC Sto. Niño SPED Center – Tacloban City, Leyte
93 Ordovez Dale Johann F. EVC Sto. Niño SPED Center – Tacloban City, Leyte
94 Soledad Aemielle Georraine S. EVC Sto. Niño SPED Center – Tacloban City, Leyte
95 Velarde Chris Adrick A. EVC Sto. Niño SPED Center – Tacloban City, Leyte
96 Abuda Eulogio Matheau EVC Tacloban Angelicum Learning Center – Tacloban City, Leyte
97 Elona Julia Margarette D. EVC Tacloban Angelicum Learning Center – Tacloban City, Leyte
98 German Eirian Celestine D. EVC Tacloban Angelicum Learning Center – Tacloban City, Leyte
99 Macalabo Princess Jehan M. CMC Tambo Central School – Iligan City, Lanao del Norte
100 Tiongson Ryan Rafael P. CMC Tambo Central School – Iligan City, Lanao del Norte
101 Alan Gabriel Sebastian M. CVC Tuguegarao North Central School – Tuguegarao, Cagayan
102 Daned Joms Reyna SMC Values School of Davao – Davao City
103 Bagalanon Cecille T. CMC Xavier University Grade School – Cagayan de Oro City

ALTERNATE PASSERS

104 Barruga Trevor Achilles D. MC Maria Montessori Holy Christian School – Makati City
105 Villanueva Maria Matilda C. MC Morning Star Montessori School, Inc. – Calamba, Laguna
106 Chavenia Jahred Harvy F. MC Valeriano E. Fugoso Memorial Elementary School – Marikina City
107 Bayot Kayla Zaiden C. EVC Sto. Niño SPED Center – Tacloban City, Leyte
108 Bragais Caje Alexneil V. CLC International British Academy – Imus, Cavite
109 Castillo Sean Marcus N. CLC Magalang Elementary School (Special Science Class) –  Magalang, Pampanga
110 Ibe France Jeremiah MC The Eastbridge School – Rodriguez, Rizal
111 Lucman Zahraa Noreen C. CMC Corpus Christi School – Cagayan de Oro
112 De Sotto Reign Margarette V. CLC South Cembo Elementary School – Makati City
113 Garing Hamuel Caleb CBZRC Laguna Belair Science School – Santa Rosa, Laguna
114 Pineda Erinn Aemery A. CBZRC Calamba Elementary School – Calamba, Laguna
115 Flanco Viane Adara L. CRC Trailblazer Study Centre Inc. – Agusan del Norte
116 Zabala Bella Sophia O EVC Sto. Niño SPED Center – Tacloban City, Leyte
117 Rahon Jeremiah MC School of Saint Anthony – Quezon City
118 Froyalde Raygranth George C. MC Marist School – Marikina City

 

You may check the official list here >> https://pshs.edu.ph/11-feature/666-2021-race-qualifiers

error: Content is protected !!