Here’s the list of the 142 PSHS NCE-RACE 2022 Stage 1 Qualifiers who reviewed with Prodigy Dev Center:

1 Ricafrente Ronalee S. Andres Bonifacio Elementary School – Pasay City
2 Biruar Aneesa Fareedah B. Ateneo de Davao University – Davao City
3 Mitmug Arya Nurjannah B. Ateneo de Davao University – Davao City, Davao del Sur
4 Quinanahan Jamie Brianne N. Ateneo de Iloilo
5 Oliveros Kate Angelique E. Atimonan Central Elementary School – Atimonan, Quezon
6 Campo Kyla Angellie D. Basey 1 Central School, Basey, Samar
7 Calda Janah Murelle C. Basey 1 Central School, Basey, Samar
8 Modesto Shine Nina Ayesha D. Bethel International School – Palo, Leyte
9 Reynera Keane Prinz L. Bethel International School – Palo, Leyte
10 Regidor Liana Alexa O. Blessed Lights International Christian Academy – Naga City
11 Lomahan Rovent Leniel R. Burauen School – Burauen, Leyte
12 Garrido Ynna Margareth C. Burauen School – Burauen, Leyte
13 Anuta Audi Keefe A. Butuan City SPED Center
14 Shekar Kush D. Butuan City SPED center
15 Gorospe Al Rayvir R. Cabugao South Central School – Cabugao, Ilocos Sur
16 Quiachon Lucas T. Calamba Elementary School – Special Science Elementary School (SSES) – Calamba City, Laguna
17 Angayangay Earl Kian D. Cassidy Central School – Carigara, Leyte
18 Marpa Brayant Kemp A. Cassidy Central School – Carigara, Leyte
19 Marpa Brayden Kirk A. Cassidy Central School – Carigara, Leyte
20 Bote Ingram R. Catarman SPED Center – Catarman, Northern Samar
21 Quibranza Zoe G. Catarman SPED Center – Catarman, Northern Samar
22 Fernandez Bettina Frances B. Catholic Filipino Academy Homeschool
23 Tamayo Lana Gabrielle P. Centro De Cultura Inc. – Cauayan City, Isabela
24 Canino Zyrene G. Cheerful Cherubs Learning Center Of Butuan, Inc. – Butuan City
25 Quiñal Richzen Greigh P. Circular Home Child Development – Davao City
26 Abao Harvey Clyde M. City Central School – Cagayan de Oro City
27 Hinosolango Zyrhene D. City Central School – Cagayan de Oro City
28 Loplop Jessniah P. City Central School – Cagayan de Oro City
29 Pandan Zyv Haniel V. City Central School – Cagayan de Oro City
30 Ybañez Jelith Marie V. City Central School – Cagayan de Oro City
31 Aperocho Hana Kryzhna D. City Central School – Cagayan de Oro City
32 Achas Chad Miguel S. City Central School, Cagayan De Oro City
33 Bonjoc Dzabel S. City Central School, Cagayan de Oro City
34 Rañoa Claire Marie L. City Central School, Cagayan de Oro City
35 Gojar Lucas Francesco T. Claret School of Quezon City – Quezon City
36 Mangahas Louise Ysabel C. College of the Immaculate Conception – Cabanatuan City
37 Mendoza Jr. Rey Cris M. Cong. Alberto T. Aguja Memorial Central School – Carigara, Leyte
38 Mendoza Kristin Chloe M. Cong. Alberto T. Aguja Memorial Central School – Carigara, Leyte
39 Lee Adrian Henry L. Davao Christian High School
40 Bariuan Kristine Lloraine B. Diliman Preparatory School – Quezon City
41 Mendoza Gabe Jessli A. Dipolog Pilot Demonstration School – Dipolog City
42 Campiseño Ma. Angelina Beatrice P. Dipolog SPED Center – Dipolog City
43 Juco James Derrick S. Don Bosco Academy Mabalacat – Pampanga
44 Jangad Jillian Airish M. Esperanza Central School (SPED) – Sultan Kudarat
45 Saliao Youssef Kaiser P. Esperanza Central School (SPED) – Sultan Kudarat
46 Rosel Andrea Marabelle B. Fernandez Preschool and Learning Center – Dipolog City
47 Borgueta Miguel Xander A. Fiat Luxe Academe – Gen. Trias, Cavite
48 Lumagod Simon Matthew G. Gabaldon Central School – Abuyog, Leyte
49 Espocia Mateo Inigo S. Genesis Christian Academy – San Jose del Monte, Bulacan
50 Fernandez Yshie Tarah S. Goa Central School – Goa, Camarines Sur
51 Buraga Liam Bradley B. Hope Integrated School – Quezon City
52 Molo Febriene Odyss M. Iligan City Central School – Iligan City
53 Labastida Raissa Janine B. Jaro 1 Central School – Jaro, Leyte
54 Velasco Jasmine Margarette B. Jesus Christ King Of Kings Lord Of Lords Academy – Cavite
55 Llacer Bella Angela G. Jose Zurbito Sr. Elementary School – Masbate City
56 Amido Zoie Stephen B. Koronadal Central Elementary School 1 – Koronadal City, South Cotabato
57 Cipres Emmanuel Christian Paul C. Leyte Normal University Integrated Lab. School – Tacloban City, Leyte
58 Pundavela Gabrielle Rei B. Leyte Normal University Integrated Lab. School – Tacloban City, Leyte
59 Cristobal Kyll Felippe B. Leyte Progressive High School – Tacloban City, Leyte
60 Lin Mike Henry N. Leyte Progressive High School – Tacloban City, Leyte
61 Baguinon Lourd Anthony P. Libertad Elementary School – Palo, Leyte
62 Rebadulla Railey Margrette S. Maasin City SPED Center – Maasin City, Southern Leyte
63 Garcia Nicole Camille G. Magalang Elementary School – Magalang, Pampanga
64 Villamor Dacia Greece V. Marasbaras Elementary School – Tacloban City, Leyte
65 Colima Jamyll A. Maydolong Central Elementary school – Maydolong, Eastern Samar
66 Montes Gregory Simon Pedro L. Maydolong Central Elementary School – Maydolong, Eastern Samar
67 Asibal Calvin C. Mimbalot Elementary School – Buru-un, Iligan City
68 Anoos Bernardina Belle M. Minglanilla Central School (SSES) – Minglanilla , Cebu
69 Arco Gavin V. Minglanilla Special Science Elementary School – Minglanilla, Cebu
70 Tam Joaquin Daniel R. Montessori Children’s House of Learning – Goa, Camarines Sur
71 Panao Younger D. Montessori West School – Quezon City
72 Rubico Michaela Alexa D. Morning Star Montessori School Inc. – Calamba City
73 De Guzman Tasyana Ysabel M. Mother Goose Special School System Inc – Urdaneta City
74 Marcos Albert Jose L. Mother Goose Special Schools System Inc. – Bayambang, Pangasinan
75 Tampan Precious Jade L. Newtown School of Excellence – Lapulapu City, Cebu
76 Laguerder Eleina Ysabella B. Notre Dame Of Dadiangas University-Ibed Lagao Campus – Gen. Santos City
77 Fajardo Zeus Kian N. Precious International School of Davao
78 Fariolen Jannicah L. Precious International School of Davao
79 Dela Peña Arianna Jade S. Remedios Pantin Memorial School – MacArthur, Leyte
80 Padilla Sofia Ashlie Q. Rising Achievers Academy – Parañaque City
81 Quinito Sydney Marie U. Rosevale School – Cagayan de Oro City
82 Dorimon Rashella Marie E. Saint Vincent’s College – Dipolog City
83 Agnir Kacey Adelyne O. San Antonio Elementary School – Paranaque
84 Din Lourdy Charlemagne P. San Beda College – Alabang, Muntinlupa City
85 Saguirre Rhaen Abrhei P. Sanchez Mira Institute of Lifelong Education – Sanchez Mira, Cagayan Valley
86 Momog Lance Jonathan B. Sanchez Mira Institute of Lifelong Education – Sanchez Mira, Cagayan Valley
87 Tamayao Willart Rafiel M. Sanchez Mira Institute of Lifelong Education – Sanchez Mira, Cagayan Valley
88 Gaborni Sandrine Anne V. School Of Saint Anthony – Quezon City
89 Tabanao Nojan Christofer C. Sacred Heart School – Ateneo De Cebu – Mandaue City, Cebu
90 Amilasan Keen Illeana P. Sibuco Central School – Zambanga del Norte
91 Basilisco Crishern S. Sogod Central SPED Center – Sogod, Southern Leyte
92 Olbes Jasmine Margaret J. St. Agnes Academy – Legaspi City
93 Lomotan Reynald Josef I. St. Mary’s College – Quezon City
94 Ramos Jibril M. St. Therese Academy – Iligan City
95 Costiniano Xander Johan B. St. Therese Educational Foundation of Tacloban Inc. (STEFTI) – Tacloban City, Leyte
96 Vermug Marion Xavier G. St. Therese Educational Foundation of Tacloban Inc. (STEFTI) – Tacloban City, Leyte
97 Yepez Jyviere Simon A. St. Therese Educational Foundation of Tacloban Inc. (STEFTI) – Tacloban City, Leyte
98 Abayon Akia Danielle A. St. Therese Educational Foundation of Tacloban Inc. (STEFTI) – Tacloban City, Leyte
99 Ambe Kyle Gavreel F. St. Therese Educational Foundation of Tacloban Inc. (STEFTI) – Tacloban City, Leyte
100 Maga Yzabella Rhane B. St. Therese Educational Foundation of Tacloban Inc. (STEFTI) – Tacloban City, Leyte
101 Cardenas Olivia Leona L. St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) – Tacloban City, Leyte
102 Obenza Noelle T. St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) – Tacloban City, Leyte
103 Peralta Sophia Jocelyn C. St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) – Tacloban City, Leyte
104 Piczon Fiona Rebecca B. St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) – Tacloban City, Leyte
105 Suarez Ces Hara G. St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) – Tacloban City, Leyte
106 Villamejor Lebron James O. St. Therese Educational Foundation of Tacloban, Inc. (STEFTI) – Tacloban City, Leyte
107 Aquino Princess Abbey Cziarah A. St. Thomas Academy Avida – Sto. Tomas, Batangas
108 Macalinao Rodolfo Xian Pio III P. Sta. Teresa College – Bauan, Batangas
109 Subade Kyra Francheska D. Sta. Barbara Central Elementary School – Iloilo
110 Estrada Mikaela Anne T. Sto. Nino SPED Center – Tacloban City, Leyte
111 Cojuangco Jairus Miguel K. Sto. Nino SPED Center – Tacloban City, Leyte
112 Magallanes Marcus Jared Y. Sto. Nino SPED Center – Tacloban City, Leyte
113 Nayre Lindy Monique F. Sto. Nino SPED Center – Tacloban City, Leyte
114 Amescua Lelouch Zailev G. Sto. Nino SPED Center – Tacloban City, Leyte
115 Moro Sofia Ysabel B. Sto. Nino SPED Center – Tacloban City, Leyte
116 Abril Vinnce Isaac Arlo B. Sto. Niño SPED Center – Tacloban City, Leyte
117 Caberio Dayah Marie D. Sto. Niño SPED Center – Tacloban City, Leyte
118 Daluz Coniech Manroe G. Sto. Niño SPED Center – Tacloban City, Leyte
119 Duja Heart Isabella T. Sto. Niño SPED Center – Tacloban City, Leyte
120 Go Cleofe Zoe Lorein C. Sto. Niño SPED Center – Tacloban City, Leyte
121 Mendros Jennica Kate D. Sto. Niño Sped Center – Tacloban City, Leyte
122 Ordovez Allia May F. Sto. Niño SPED Center – Tacloban City, Leyte
123 Puertollano Carl Jameson H. Sto. Niño SPED Center – Tacloban City, Leyte
124 Refugio Annika Angela A. Sto. Niño SPED Center – Tacloban City, Leyte
125 Roque Ella B. Sto. Niño SPED Center – Tacloban City, Leyte
126 Terado Jean Ericka L. Sto. Niño SPED Center – Tacloban City, Leyte
127 Tiro Eunice Lorraine R. Sto. Niño SPED Center – Tacloban City, Leyte
128 Verallo Aliyah Breanna M. Sto. Niño SPED Center – Tacloban City, Leyte
129 Yusoph Rayan A. Sto. Niño SPED Center – Tacloban City, Leyte
130 Dacut Ashton Blake Fel G. Sto. Niño SPED Center – Tacloban City, Leyte
131 Ocena Gabriel T. Sto. Niño SPED Center – Tacloban City, Leyte
132 Bravo Jahziel Emil A. Sto. Niño SPED Center – Tacloban City, Leyte
133 Cunanan Lexine Caci T. Tacloban Angelicum Learning Center – Tacloban City, Leyte
134 Nicer Alexa Louise R. Tacloban Angelicum Learning Center – Tacloban City, Leyte
135 Caracot Rhoge Owen D. Tambo Central School – Iligan City
136 Durban Fatimah Kirsten O. Tambo Central School – Iligan City
137 Villanueva Tristan Carl L. Tambo Central School – Iligan City
138 Calamaya Cypress Cryst C. Tambo Central School – Iligan City
139 Cuares Aleksey Zac Miykael T. Tambo Central School – Iligan City
140 Malang Anica Bianca A. The Little Campus North Bend School
141 Merquita Yuri Fevrier T. The Newfields Stem School of Davao
142 Mingaracal Allen Mikel T. Top Achiever’s Private School, Inc. – Solano, Nueva Vizcaya

You may check the official list here >> https://pshs.edu.ph/11-feature/882-congratulations-race-2022-stage-1-qualifiers

error: Content is protected !!